Majstore pomagaj

Saveti, Pitanja i ostalo u vezi servisa replika

Moderator: Sven021

Odgovori
Sven021
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Jan 08, 2022 7:20 pm
Majstore pomagaj

Post od Sven021 »

Ukoliko imate neki cudan problem i treba vam savet
Korisnikov avatar
admin
Site Admin
Postovi: 19
Pridružio se: Pon Nov 29, 2021 12:28 am
Re: Majstore pomagaj

Post od admin »

Da pocnem.
Opruga 120, kompresija ok (zaustavi klip u cilindru), nozzla fabricka duzina za M4 (21,4mm), komora fabricka, menjana gumica na Maple leaf.
Oko 300 do 330fps sa 0,25 bb.
Pretpostavka da nozzla ne zatvara dobro sa gumicom
6B9
Sven021
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Jan 08, 2022 7:20 pm
Re: Majstore pomagaj

Post od Sven021 »

Da to se i meni desavao u par slucajeva.
Probaj sa G&G zelenom kad mi maple leaf nije pasovala ova je radila posao :)
Sven021
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Jan 08, 2022 7:20 pm
Gremlin u mp5

Post od Sven021 »

Imao sam problem sad vec u dve CYMA mp5-ice pa mozda neko moze da mi odgonetne zagonetku.
Pri simovanju zupcanika mi se desavalo da pri proveri(gurnes prst pa zavrtis) da se cuje cudan zvuk
kao da se nesto naglo odmotalo, poput high cap okvira kad su dobro namotani pa ostanu bez kuglica pa se odmotaju....
Cak i pri opaljivanju se desavalo, do duse dosta retko 1 u 100-150 komada , kao da oklizne zupcanik na motoru ali je D-tip zupcanika i desavalo se i bez motora, i ne mogu da provalim sta se to desava, niti kako niti u kom segmentu... :?: :?: :?:
Korisnikov avatar
ddjikic
Site Admin
Postovi: 9
Pridružio se: Uto Nov 30, 2021 9:28 am
Re: Gremlin u mp5

Post od ddjikic »

Sven021 napisao: Uto Jan 11, 2022 9:37 pm Imao sam problem sad vec u dve CYMA mp5-ice pa mozda neko moze da mi odgonetne zagonetku.
Pri simovanju zupcanika mi se desavalo da pri proveri(gurnes prst pa zavrtis) da se cuje cudan zvuk
kao da se nesto naglo odmotalo, poput high cap okvira kad su dobro namotani pa ostanu bez kuglica pa se odmotaju....
Cak i pri opaljivanju se desavalo, do duse dosta retko 1 u 100-150 komada , kao da oklizne zupcanik na motoru ali je D-tip zupcanika i desavalo se i bez motora, i ne mogu da provalim sta se to desava, niti kako niti u kom segmentu... :?: :?: :?:
probaj zubcanik po zubcanik ali izvadi sve i kut of leaver i backlash i onda tek stavlja po jedan zubcanik pa isprobaj meni se desilo tipa da imam 0.05mm razmak izbedju zuba ali u nekom momentu malo kaci jer su il zubcanik il lezaj los. probaj sa mernim listicima ako bas zelis ludilo 0.05-0.5mm su ovi koje ja imam. i ako su lezajevi dobro napakuj sa mascu npr pptfe mozes malo da zagrejes lezajeve i da dodas mast pa vrtis sve dok neprodje sa druge strane
s-l400.jpg
s-l400.jpg (12.2 KiB) Pogledano 552 puta
Korisnikov avatar
ddjikic
Site Admin
Postovi: 9
Pridružio se: Uto Nov 30, 2021 9:28 am
Re: Majstore pomagaj

Post od ddjikic »

admin napisao: Uto Jan 11, 2022 4:08 pm Da pocnem.
Opruga 120, kompresija ok (zaustavi klip u cilindru), nozzla fabricka duzina za M4 (21,4mm), komora fabricka, menjana gumica na Maple leaf.
Oko 300 do 330fps sa 0,25 bb.
Pretpostavka da nozzla ne zatvara dobro sa gumicom
da li ti mozda curi izmedu nozle i glave klipa kada je nozla u kranjem polozaju ? imao sam i ja problem sa ML gumicama gde je se izdeformise unutra i ne naleze lepo na nozlu a cev previse gurne napred obaranje ivica i fina burgija mogu da doteraju komoru da pasuje ako ti se ide tim putem
Korisnikov avatar
Trooper
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Nov 29, 2021 5:59 pm
Lokacija: Beograd
Re: Gremlin u mp5

Post od Trooper »

Sven021 napisao: Uto Jan 11, 2022 9:37 pm Imao sam problem sad vec u dve CYMA mp5-ice pa mozda neko moze da mi odgonetne zagonetku.
Pri simovanju zupcanika mi se desavalo da pri proveri(gurnes prst pa zavrtis) da se cuje cudan zvuk
kao da se nesto naglo odmotalo, poput high cap okvira kad su dobro namotani pa ostanu bez kuglica pa se odmotaju....
Cak i pri opaljivanju se desavalo, do duse dosta retko 1 u 100-150 komada , kao da oklizne zupcanik na motoru ali je D-tip zupcanika i desavalo se i bez motora, i ne mogu da provalim sta se to desava, niti kako niti u kom segmentu... :?: :?: :?:
Zvuci kao da ti se anti-reversal latch otpusta. Proveri stanje ARL-a i bevel zupcanika (onaj koji motor prvi dodiruje)
Member of MRT4094 Bad Company
Primary: Lambda Defense Mk48
Secondary: WE Glock19 Gen5 MOS
Backup: Classic Army Mk46
sale995
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Avg 22, 2022 3:23 pm
Re: Majstore pomagaj

Post od sale995 »

Pozdrav svima,

Nov sam u svetu airsofta i kupio sam WE tech Beretta M92 CO2 repliku.
Imamo problem sa kočnicom, tokom pucanja kočnica sama pada i na kraju zakoči pištolj. Takodje nekada puštolj ostane u zadnjem položaju tokom pucanja.
Ako neko ima ideju šta je u pitanju bio bih mu veoma zahvalan na pomoći?

Srdačan pozdrav.
FrankJScott
Postovi: 15
Pridružio se: Uto Jan 30, 2024 1:58 am
Useful Product Website

Post od FrankJScott »

Please try Google before asking about Excellent Product Site 8a344d3

Odgovori